• Trainings, Workshops

  • 2

    Resources for Researchers

  • NaUKMA Research Support

  • Scientific Communication

Copyright 2024 - Custom text here

ГОЛОВНІ НОВИНИ

Нова стаття від Тетяни та Олександри Ярошенко: "Вимірювання впливу науки: за межі традицій".

Ми раді повідомити про вихід нової наукової публікації від Тетяни та Олександри Ярошенко про вимірювання впливу науки у журналі ДНТБ "Відкрита наука та інновації" ( Том 1 № 1 (2024).

Детальніше...

НАШІ ПОДІЇ

Як і де знайти фінансову підтримку на наукове дослідження чи проєкт

Запрошуємо на онлайн вебінар, присвячений пошукам фінансування наукових досліджень.

Детальніше...

НОВИНИ

Нові журнали НаУКМА у реєстрі суб’єктів у сфері медіа

Ще 10 журналів НаУКМА пройшли реєстрацію в Національній раді України з питань ТБ і РМ.

Детальніше...

Депонування результатів інтелектуальної діяльності

Вийшла друком стаття Алли Жарінової (Державна науково-технічна бібліотека України) та Тетяни Ярошенко (Київський національний університет культури і мистецтв; Національний університет «Києво-Могилянська академія») "Депонування результатів інтелектуальної діяльності: виклики й можливості відкритого доступу та відкритої науки для України".

Впровадження парадигми відкритої науки є актуальною світовою тенденцією, яка передбачає забезпечення оперативного й довготривалого доступу до результатів наукових досліджень і даних. Ця тенденція породжує низку викликів як перед ученими, так і перед тими, хто відповідальний за процеси публікації, зберігання та збереження даних, зокрема бібліотеками. Трансформація системи депонування результатів інтелектуальної власності в Україні має враховувати найкращий міжнародний досвід щодо розбудови дослідницької інфраструктури та створення репозитаріїв публікацій і даних; забезпечення їхньої сумісності та здатності до взаємодії; активніше запровадження культури препринтів і відкритого рецензування; розвиток політик щодо публічних ліцензій та авторського права; потреби відповідних досліджень і практик у галузі цифрового кураторства. Особливо з огляду на схвалений в Україні у жовтні 2022 р. Національний план відкритої науки та потребу в інтеграції з Європейською хмарою відкритої науки, а також нову редакцію Закону України «Про авторське право та суміжні права», що набула чинності з 1 січня 2023 р.

Жарінова, А., & Ярошенко, Т. (2023). Депонування результатів інтелектуальної діяльності: виклики й можливості відкритого доступу та відкритої науки для України. Український журнал з бібліотекознавства та інформаційних наук, (11), 62–81. https://doi.org/10.31866/2616-7654.11.2023.282663 

Читати повний текст

ПОШУК

f t g m