Copyright 2024 - Custom text here

Глосарій основних термінів

     Вибір високоцитованих документів     

Оскільки рівень цитування документів залежить від наукової сфери, та від того, що старіші документи зазвичай мають більше цитувань, процедура вибору високоцитованих документів враховує ці фактори. Перший крок полягає у підрахунку кількості документів, процитованих на різних рівнях цитування, та у створенні розмежувань для кожної наукової сфери й кожного року. Ці розмежування для кожної наукової сфери та для кожного року використовуються для визначення меж відбору певної частини документів.

      Високоцитовані документи (Essential Science Indicators)     

Зазвичай цитування документу досягає найвищої точки на другий, третій, або четвертий рік після публікації, однак деякі документи продовжують цитуватися протягом багатьох років. Визнання деяких документів відбувається набагато пізніше за їхню публікацію. Цитованість документу залежить від типу документу, наукової сфери та теми. Наприклад, документи стосовно відкриттів можуть почати цитуватися часто й багато, але після цього рівень цитування знижується, у міру появи інших статей на аналогічну тему. Цитування документів, в яких описуються методи та техніки, збільшується поступово протягом кількох років, поки методи поширюються у сфері свого вжитку та виправдовують своє покликання.

     Включені журнали     

Кількість цитувань визначається на основі добірок журналів у 22 наукових сферах. Наукові сфери визначаються по унікальному групуванню журналів, при цьому кожен журнал стосується виключно однієї наукової сфери. До міждисциплінарних наук можна віднести такі журнали, як "Наука і природа", що лежать у класифікації на рівні статей, що буде розташовано до відповідних наукових сфер. Це варто мати на увазі під час аналізу задля забезпечення даними окремих науковців, організацій, країн, територій, з метою ранжування.

      Критерії успіху     

Рівні цитування, характерні для певної наукової сфери та року, вживаються до всіх документів в журналі та покликані для відбору високоцитованих документів. Поріг цитування визначається на основі розподілу цитування з допомогою вибору заданої частини документів для кожного року та наукової сфери. Поріг визначається змістом у стовбчику "Всі роки" в табличці основних процентілів.

     Період часу, потрібний для визначення кількості цитувань     

Часовий період для розрахунку складає 10 років, плюс враховується поточний рік (ці дані оновлюються кожні два-чотири місяці). Це означає, що будь-які документи за період 10+ років можуть бути процитовані в будь-яких елементах за цей же період часу. Враховується цитування з усіх джерел, починаючи з року публікації й до поточного часу. Роки без даних (фактичні роки, коли елементи були введені до бази даних - не  завжди відповідають року публікації) використовуються для визначення часових меж.

      Типи врахованих елементів     

Всі матеріали поділяються на звичайні наукові статті, оглядові статті, матеріали конференцій, та матеріали досліджень. Листи до редакції, повідомлення щодо виправлень та анотації не враховуються. Проводиться облік лише проіндексованих у Thomson Reuters статей, журналів, та інших матеріалів.

 

ПОШУК

f t g m