Провідні інструменти для виявлення ШІ в академічному письмі

Поява генераторів контенту зі штучним інтелектом, прикладом яких є такі передові моделі, як ChatGPT, Claude AI та Bard, докорінно змінила спосіб нашої взаємодії з мовою. Ці складні великі мовні моделі, навчені на величезних масивах текстів і коду, демонструють дивовижну здатність створювати різноманітні текстові формати, перекладати мови і навіть створювати контент, який відображає людські стилі письма.

Хоча ці програми забезпечують трансформаційну мовну взаємодію, вони також мають суттєві недоліки, зокрема потенційні прогалини в точності, етичні проблеми, пов'язані з оманливим використанням, зловживанням у зловмисних цілях, надмірною залежністю, що призводить до зниження творчого потенціалу, загрозами безпеці, труднощами з атрибуцією, та іншими непередбачуваними наслідками. Досягнення балансу вимагає ретельного аналізу, етичних рамок і постійних досліджень, які допоможуть долати виклики і водночас використовувати переваги технологій штучного інтелекту, що розвиваються.

Таким чином, з'явилися інструменти для виявлення ШІ, покликані вирішити критично важливу проблему: визначити, чи походить текст від людини, чи від джерела штучного інтелекту. Вивчаючи специфічні шаблони та атрибути, що вказують на авторство ШІ, такі як довжина речень і послідовність вибору слів, ці інструменти мають на меті надати користувачам можливість розрізняти контент, створений людиною, і той, що згенерований ШІ.

1. ШІ-детектор від Trinka та Enago

Наразі продукт розроблено так, щоб він точно працював лише з англійською мовою. Він приймає виключно текстове введення, а завантаження документів не підтримується. Користувачі можуть виконувати перевірку тексту до 10 разів на день, визначених як сеанси. Вхідний текст обмежений нижньою межею в 100 слів і верхньою межею в 500 слів. Наразі продукт є безкоштовним для всіх.

2. Writer

Є у безкоштовному доступі, але дозволяє розпізнавати лише 1500 символів. Переважно підтримує лише англійські тексти.

3. Copyleaks

Copyleaks має щомісячний план підписки вартістю 8,33 долара США, за який нараховується 1200 балів. 1 бал = 250 слів.

4. Contentdetector.ai

Безкоштовний для всіх з необмеженою кількістю слів. Сумісний лише з англомовними даними. Надає звітність у відсотках.

5. Sapling

Дозволяє 2000 символів безкоштовно; стягує щомісячну плату в розмірі 25 доларів США за необмежений доступ. Приймається текстовий ввід англійською мовою. Він також позначає контент, створений штучним інтелектом, як "фейковий", що може викликати непорозуміння.

6. Duplichecker

Є у безкоштовному доступі, але дозволяє вводити лише 2000 слів. Дозволяє вводити дані лише англійською мовою.

Користь інструментів для виявлення ШІ:

1. Ухвалення обґрунтованих рішень. Видавці та редактори повинні приймати обґрунтовані рішення при виборі інструменту виявлення ШІ для використання в робочих процесах наукової публікації. Ці міркування повинні виходити за рамки точності і охоплювати такі фактори, як користувацький інтерфейс, масштабованість і загальний відгук користувачів.

2. Удосконалення редакційних процесів. Впровадження ефективних інструментів виявлення ШІ може покращити редакційні процеси, спростивши ідентифікацію контенту, створеного штучним інтелектом. Це, своєю чергою, дає змогу видавцям і редакторам підтримувати цілісність академічних публікацій і дотримуватися етичних стандартів.

3. Поінформованість авторів. Автори повинні знати про існування та використання інструментів виявлення ШІ у видавничому процесі.
Чітка комунікація з боку видавців може допомогти авторам зрозуміти, як ці інструменти сприяють збереженню автентичності наукового контенту.

Хоча інструменти виявлення ШІ роблять цінний внесок у наукову публікацію, проблеми та обмеження залишаються. Видавці, редактори та автори повинні орієнтуватися в цих складнощах, щоб ефективно інтегрувати ці інструменти в свої робочі процеси, зрештою, зберігаючи цілісність академічного контенту. Постійні дослідження і розробки в цій галузі є ключем до подолання поточних обмежень і розширення можливостей інструментів виявлення ШІ в науковій видавничій справі.

Майбутні ітерації детекторів ШІ можуть не лише ідентифікувати згенерований ШІ контент, але й розпізнавати конкретний тип ШІ, що знаменує собою значний крок уперед. Вибір найкращого інструменту залежить від конкретних потреб. Зверніть увагу, що інструменти виявлення ШІ не можуть гарантувати 100% точність у всіх випадках через постійну еволюцію ШІ.