Ювілейний номер журналу "Київська Академія"

Раді вам повідомити, що на кінець цього року виходить новий, 20-й номер журналу "Київська Академія" (2023)!

Двадцять років тому (у 2004 році) вийшов у світ том "Наукових записок НаУКМА" з підзаголовком "Київська Академія". Тодішні уявлення про спадщину Могилянської та Духовної академій ґрунтувалися на застарілих працях, і тільки декілька науковців відкривали нові теми й сюжети в академічному минулому чи використовували нові підходи до його аналізу.
Щоб оживити дослідження, колеги з трьох підрозділів Національного університету "Києво-Могилянська академія" — Науково-дослідного центру «Спадщина КМА», кафедри історії і кафедри філософії та релігієзнавства — вирішили створити міждисциплінарний майданчик для презентації та обговорення найновіших розвідок з історії обох академій. Наталя Яковенко, Марина Ткачук, Сергій Головащенко, Максим Яременко та Оксана Задорожна об'єднали зусилля та створили основу редколегії журналу, що відразу був задуманий як окремий видавецький продукт.
Зміст № 20 (2023): Київська Академія:
- Від головного редактора
Максим Яременко
- ФОРУМ: Ціннісні виміри домодерної української культури
Лариса Довга, Наталя Старченко, Ігор Сердюк, Ярослав Затилюк, Марія Ґрація Бартоліні, Максим Яременко, Юрій Волошин, Віталій Михайловський, Катерина Диса, Володимир Маслійчук, Людмила Шаріпова, Вадим Арістов, Наталя Сінкевич, Аґнєшка Ґронек, Володимир Александрович, вл. Ігор Ісіченко, Джованна Броджі
- Гравюри Григорія Левицького, пов’язані з Києво-Могилянською академією
Наталія Бондар
- Релігійна контроверза «Книжечки у шести розділах» Василя Суразького: нові мотиви і старі упередження
Валерій Зема
- Вчителі Юрія Хмельницького
Сергій Багро
- Георадарне сканування та історична інтерпретація місця розташування Богоявленського собору Києво-Братського монастиря
Ксенія Бондар
- Білоус, Наталія. За крок до вічності. Мешканці міст Волині у світлі тестаментів кінця XVI — XVII століть (Київ: Видавничий дім «Простір», 2021), 536 с.: іл.
Леонід Тимошенко
- Ivanov, Andrey V. A Spiritual Revolution. The Impact of Reformation and Enlightenment in Orthodox Russia (Madison: The University of Wisconsin Press, 2020), xv, 363 pp.
Янніс Каррас
- Васіляускєне, Алдона. Литва–Україна: релігія, наука, культура в діяльності вільнюських ченців-василіян / Vasiliauskiene, Aldona. Lietuva–Ukraina: religija, mokslas, kultūra vilniaus vienuolių bazilijonų veikloje (Львів: Місіонер, 2021), 1112 с.
Валентина Шандра
- Іменний покажчик авторів та їхніх публікацій у «Київській Академії», вип. 1–19 (уклали Тетяна Якусик та Максим Яременко)
Бажаємо Київській Академії подальших досягнень та плідної співпраці! 📚🔬