Copyright 2024 - Custom text here

Препринт-архіви з біології

Препринт-архіви дозволяють подавати наукові статті до того, як вони підлягають рецензуванню у журналі. Ці архіви є сховищами відкритого доступу, тобто препринт отримує кращу видимість, а автор - впізнаваність. Вони також дозволяють більш широкому науковому співтовариству використовувати дані досліджень, перш ніж вони були офіційно опубліковані. Крім того, можна використовувати подання наукової статті до препринт-архіву для встановлення першості відкриття.

🌳 arXiv є одним з таких препринт-архівів відкритого доступу, орієнтованих на природничі науки, передовсім такі як фізика, математика, комп'ютерні науки та біологія. В даний час архів містить більше 1,2 мільйонів статей і більше 100 000 нових статей щорічно подаються до цього сховища.
Детальніше: https://arxiv.org/

🌳 bioRxiv (читається як "bio-archive") є безкоштовним онлайновим архівом і дистрибуційною платформою для неопублікованих препринтів з природничих наук, що управляється неприбутковою науково-освітньою установою Cold Spring Harbor Laboratory (США). Розміщуючи препринти на цьому ресурсі, автори можуть зробити свої результати досліджень доступними для наукового співтовариства і отримати зворотний зв'язок щодо співпраці, грантових проектів та співавторства, перш ніж стаття буде представленою в журналі. У 2018 році архів отримав 5 тис поданих препринтів.
Детальніше: https://www.biorxiv.org/

🌳 ASAPbio є науковою неприбутковою організацією, що сприяє прозорості та інноваціям у науковій комунікації в сфері природничих наук. З підтримкою одинадцяти видавництв (включаючи Wellcome Trust, the National Institutes of Health, the European Research Council, the Medical Research Council UK, and the Howard Hughes Medical Institute), ASAPBio вже заявив (див.: https://asapbio.org/principles) про свою мету вийти на перший план в світі архівів природничих наук.
Детальніше: https://asapbio.org/

Останнім часом ведуться дебати в соціальних мережах щодо створення централізованого препринт-архіву природничих наук. (Див.: https://www.sciencemag.org/…/debate-erupts-over-plan-create…)

ПОШУК

f t g m